ДЛЯ ЧОГО СКОРОЧУЮТЬ КІЛЬКІСТЬ РАЙОНІВ

Міністерство розвитку громаді територій (Мінрегіон) оприлюднило проекти майбутніх районів – їхню кількість і склад по кожній області та АР Крим. Проект іще має пройти погодження на різних рівнях влади, тому він іще зазнає змін у ході обговорень перед його схваленням.
Чому виникла необхідність зміни районного поділу? Одна з причин – це величезні диспропорції параметрів існуючих районів, які не відповідають сучасним вимогам для організації ефективної місцевої влади. Для порівняння, найменший район в Україні за кількістю населення – Поліський Київської області, в якому проживають 5622 людини (станом на 1.01.2019), найбільший – Харківський із населенням 182100 (станом на 1.02.2016).
Загалом в Україні 490 районів. На сьогодні, після впровадження децентралізації, 26 районів повністю покриті ОТГ. Території 164 районів покриті ОТГ від 50% до 99%. І лише на території 75 районів (16%) не утворено жодної ОТГ. Фактично інститут РДА повноцінно функціонує лише на території 75 районів.
У Мінрегіоні звертають увагу на те, що райони є штучними утво-реннями для організації на їх території державної виконавчої влади. Послуги, які раніше громадяни отримували в райцентрах, надаватимуться на найближчому до людей рівні – рівні громад, як це сьогодні вже відбувається в об’єднаних громадах, у Центрах надання адмінпослуг.
Що стосується Херсонщини, то замість існуючих 18 районів пропонують створити три: Херсонський (із населенням 591,5 тис. осіб); Новокаховський (323,7 тис. осіб); Генічеський (122,4 тис. осіб).
Проект карти майбутніх районів Херсонської області виглядає так: